Dnes je váš den, bratři a sestry...

10. dubna 2017 v 18:57 | Ghoul |  Motýli
Dnes je tomu rok kdy se na sociální síti YouTube zčista jasna objevilo video pod názvem "Nechť je motýlům země lehká". Nebýt tohoto videa, možná by s námi dnes už nebyla osoba, kterou stejně všichni znáte jen pod jejím příběhovým jménem. Lady. Nebýt jí, nikdy by nejspíš ani nevznikl žádný jiný příběh o motýlech. Nebýt jí, nevím, o čem by bylo mé připravované video "200" (Odkazy na obojí najdete dole na konci článku)
Za uplynulý rok vzniklo o motýlech několik příběhů. Moji práci s nimi uzavřel poslední příběh o nich. Dnes se už jen marně snažím vzpomenout, kdo všechno mezi ně patřil. A za to se jim všem omlouvám. Nedokážu si ani zapamatovat, koho všeho jsem tak s jeho, či proti jeho vůli zval. A omlouvám se.

Během roku tu bylo i období kdy jsem žil v utkvělé představě, že mě motýli nenávidí. Že jsem jim zkazil životy svou přehnanou snahou pomoct. A víte co? Uznávám svou chybu a vím, že jsem občas jednal až přílišně přehnaně. Ale mnohým z vás právě moje přehnanost pomohla. Vám, u kterých jsem seděl do hlubokého rána a vám po kterých jsem ze zoufalství křičel a sám vás z něčeho obviňoval. Dodnes si pamatuju na ten samý symbol úspěchu, který se opakoval u každého z vás. Odmlka a následná slova díků.

Poděkovat bych však měl já i vám. Poznal jsem díky vám skvělé lidi. Až mě občas mrzí, že spoustu z vás nejspíš nikdy naživo neuvidím. Od doby, co jsem otevřel okno a vypustil vás všechny do světa, uplynula už dlouhá doba. Však nemyslete se, že tím, že jsem se vás vzdal, jsem nad vámi nestál. Stále jsem sledoval vaše příběhy. Kontroloval, čím si procházíte. A byl ochoten, pokud by něco šlo až moc do řiti, opět se ozvat. Vynořit se z popela věci jako bájný fénix a svými plamennými křídly sežehnout vaše problémy. Připraven jsem byl. Ale dodnes jsem tuto šanci nevyužil.

Děkuji vám za to co jste pro mě vždy znamenali. Děkuji za naději, kterou jste my všichni dávali. A děkuji vám každému za větu "Až budeš někdy potřebovat, pomůžu ti zase já. Děkuji." S tímto jste se prakticky všichni loučili. Děkuji. Dnes je váš den. Namalujte si každý z vás malého motýlka na zápěstí. Namalujte si ho a hrdě ho neste. Být motýlem není, jak to každému z vás přišlo ze začátku, potupa. Být motýlem znamenalo dostat v životě šanci. Dostat naději. Naději na lepší zítra.

Buďte motýli, na které bude královna pyšná.

Buďte hrdými modrými, zelenými či žlutými motýli.

Doufám, že se už nikdy nebudeme muset potkat na parapetu.

Přeji vám do života všechno nejlepší. Snad se spolu někdy potkáme. A snad bude už vše v pořádku. Leťte mí drazí motýlci. Leťte a nenechte se nikým brzdit v objevování krás světa.

"200" (Trailer)
https://youtu.be/Y895ZiJBHH0

"Nechť je motýlům země lehká"
https://youtu.be/x3_3UVaxAw4
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama