Ouija - Filmové tipy

1. listopadu 2015 v 13:36 | Ghoul |  Filmové tipy a netipy
Zdravím, vážení návštěvnící světa nemrtvých. Tento víkend jsem měl celkem zajímavý horror run a odstartoval jsem ho právě filmem Ouija, a tak jsem se rozhodl, že vám o něm něco napíšu. Budu se snažit nespoilerovat, ale sem tam možná něco nepodstatného pro děj sdělím.

Takže, o čem že je vlastně Ouija a co to ta Ouija je? Jedná se o označení spiritistické tabulky (Prostředek na komunikaci s duchy) která zrovna v tomto filmu, je jakýmsi základem. No a nyní k lehkému nástřelu děje.

Jde o to, že Ouija, je brána jako jakási hra, a základním pravidlem (A to si zapamatujte, pokud chcete někdy vrtat do mýho světa) je to, že "Nikdy nesmíte hrát sami." A co to znamená? Jednoduše to, že musíte s duchy komunikovat vždy ve více lidech (3 - 5 ideálně) No a jedna z hrdinek toto pravidlo porušila a hrála sama. Jak to dopadlo? Zaklepala bačkorama. Nechť je to i pro vás varováním. Zbytek filmu šlo o to, že se její přátelé snažili přijít na to proč zemřela a následně na to, jak zastavit zlo, které svou demencí pustili.

Asi moc dobře víte, že já jsem prostě fanoušek horrorů, ale dněšní doba se mě snaží zklamat víc a víc, jelikož je to doba, kdy se horrory točí ve stylu:
Stopáž: 01:30:00
Rozjezd: 00:00:00 - 01:15:00
Hlavní vysvětlení a ukončení celé, ještě nerozjeté zápletky: 01:15:00 - 01:20:00
Titulky: 01:20:00 - 01:30:00

Neuvěřitelně mě to s*** a mrzí, protože Horror, je od toho, aby se u něj člověk bál, aby se u něj bavil, aby cítil s hlavními postavami a prožíval ty samé emoční horské dráhy, jako ony. Jak to shrnout? Ouija bylo další velké zklamání. Film nepřinesl nic jiného a já jen prohlásil "Přijde mi, že tvůrci jediné co uměli, bylo hrát si se zvukem a připevňovat někoho na lano." protože co pět záběrů je tam jeden, kdy někoho vtáhnou za roh, do dveří a nebo ho prostě jen svezou po zemi. Myslím, že takto by neměl dobrý duchařksý horror ani trochu vypadat a byl to pro mě zbytečně ztracený čas. Ale protože vím, že každý má svůj vkus a vím, že se najdou i lidé, kteří označují za "nejlepší horror, jaký kdy viděli" třeba takové Paranormal Activity, tak myslím, že se najdou i tací, kterým se to bude líbit.

VERDIKT: Film je ztrátou času a pokud nejste opravdu fajnšmekr, který ho pouze chce jako další zářez do pažby, filmu se raději vyhněte a najděte si něco lepšího. moje hodnocení pro tento film je pouze díky hudební stránce 2/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama