Odebrat z přátel - Filmové tipy

1. listopadu 2015 v 13:55 | Ghoul |  Filmové tipy a netipy
Zdravím, vážení návštěvnící světa nemrtvých, dnes vám přináším další, tentokrát už pořádný tip na horror. Byl součástí mého víkendového Horror runu, a musel jsem si jím zpravit chuť po Ouije, která, jak jsem psal, byla propadákem. A jakže to dopadlo? To se dočtete níže.

Film začal velmi seriózně na počítačové ploše přečtením článku o sebevraždě jisté mladé dívky a následně pokrašoval na YouTube s videem, ktré to odstartovalo. Děj se poté přesune na Skype a Facebook a celý se odehrává pouze na oné počítačové ploše. Herce vidíte pouze na záznamech ze Skypu a jinak to jediné co vás má zajímat je to, o čem se vlastně baví. Jde o to, že do jejich skupinového hovoru se připojí někdo neznámý. Tajná osoba, kterou nemohou odstranit. Nemá tam totiž tlačítko na položení hovoru. Je to navíc základní uživatel. Nechají to být s tím, že je to chyba, ale najednou chyba promluví, tedy pokud se zprávě v chatu dá říkat mluva. Sdělí jim, že je ona mrtvá holka a že si s nimi chce zahrát hru. Tímto se rozjíždí boj o holý život a to jediné, co vás může zachránit, je pravda.

Osobně tvrdím, že nemám rád Teenagerské Slashery. Přijde mi, že je jich už moc, ale když jsem viděl tenhle film, byl jsem nadšený. Přineslo to nový nápad! Něco, co tu ještě nebylo! Duch co vraždí přes sociální sítě, to je brilantní! Byl to po dlouhé době horror u kterého jsem chvílemi ani nedýchal. Máto zápletku, má to děj, má to charaktery, má to prostě všechno, co by zprávný horror měl mít. Během filmu mi mrazilo snad ve všech částech těla a myslím, že to je ta hlavní funkce, kterou by každý správný horror měl mít.

Další co se mi na filmu líbilo, byl nezvyklý způsob natočení. Je na něm zvláštní opravdu to, že celé je točeno na počítači, takže si připadáte, že nahlížíte do soukromí hlavní postavě. Vidíte, jakou muziku poslouchá, s kým se baví, co komu píše, koho má v přátelích a hlavně, koho dala "odebrat z přátel" Podle mě je problémem to, že je dnes těžké přijít s novým nápadem, a tohle je přesně ten případ, kdy to tvůrci vzali do vlastních rukou a povedlo se to. Ano opravdu, ten film funguje tak jak má. Ještě jednou zdůrazŇuji že jsem byl nadšený a že takhle má přesně vypadat to, co bych řadil mezi horrory. Měli tam vychytané i chyby přenosu na Skypu, které jsou tam tak časté, a vůbec všechno, od ruchů až po detailní webové stránky a vyskakovací okna.

VERDIKT: Tento horror se velmi povedl a mě osobně dost bavil. Už jsem ho hodně přátelům doporučil, ale nyní, ho doporučuji vám! Každému kdo toto čte říkám "Shlídni to!" opravdu se nudit nebudete. Líbí se mi tam i ta kreativnost smrtí. Nikdy by mě něco takového nenapadlo. Za mě je tentokrát hodnocení 10/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kalamity Iharo Kalamity Iharo | E-mail | Web | 8. června 2016 v 11:05 | Reagovat

O tomhle hororu se mi za zády jednu dobu bavila celá třída... A já to do dnes neviděla... A jak tady vidím ten drtivý rozdíl v hodnocení oproti předchozímu filmu, začínám být zvědavá a ještě zvědavější.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama