Bestiář - 2. Díl

28. října 2015 v 10:14 | Ghoul |  Bestiář
Zdravím, návštěvníci světa nemrtvých. Opět vám dnes přináším Bestiář, tntokrát již druhý díl, snad se vám opět bude líbit, případně zanechte like, či nějaký pěkný komentář. Děkuji a prozatím se mějte.
Abi se chvíli procházela po vagóně, zatímco vlak uháněl dál tmavou nocí. Zajímal jí ten cizinec. Myšlenky se jí upíraly na tu bestii a na něj. Byl naprosto klidný. Jako by to snad dělal pořád. Opřela se rukou o okno a namáčkla na něj obličej. Sledovala uhánějící krajinu. Byl tam klid. Po okně se hnaly kapky deště a vypadalo to, ač stále pršelo, že bouře pomalu odchází dál. Najednou uslyšela žuchnutí a světlo ve vagónu zablikalo. Trhla sebou, protože jí ten zvuk vytáhl z jejího myšlenkového transu. Popošla dál od okna a vše se zdálo být normální, když však procházela okolo toho cizince, všimla si nejspíš objektu, jež tu ránu způsobil. Byla to kniha, balena v černé kůži, se zlatými zdobenými rohy a zlatým nápisem: "Bestiář". Pomalu k ní přistoupila a tiše, tak aby Williama nevzbudila, jí zvedla. Otevřela ji a začala listovat. Bestiář obsahoval zápisy o spoustě monster. Byly tam i jejich nákresy. Dolistovala se až k Planotlamovi. Začala si sama pro sebe číst.


"Planotlam
Bestie třetí kategorie
Tato stvůra je vcelku neškodná a plachá. Útočí pouze, když svůj cíl velice dobře zná a má napozorovány dlouhé hodiny jeho chování, anebo pokud se nachází ve smrtelném ohrožení. Hlavní schopnost každého Planotlama je to, že když se zakousne do oběti, zůstanou po skusu v ráně zuby. Okamžitě po tom, co si je planotlam vytrhne, mu dorostou druhé. Jeho zuby jsou navíc napuštěné jakýmsi mysl omamujícím toxinem, který jeho tělo vytváří. Tyto toxiny vypouští i do okolí, takže pokud jste delší dobu s Planotlamem v uzavřené místnosti, začnete mít halucinace, a to ať už s živým, nebo s mrtvým. Jediná bylina, která pomáhá redukovat tyto toxiny, je Kosterník planý. Tato rostlina se vyskytuje zásadně poblíž hřbitovů, obvykle ji najdete jako malé bílé kvítky ve tvaru hvězdiček. Po vypití čaje z Kosterníku by měly do pěti minut halucinace odeznít. Planotlam je vcelku plachý a tak by ho mělo odehnat pár výstřelů do vzduchu, pokud ne, jediné, co může pomoci je útok. Je sice těžší ho trefit pro jeho hubené tělo, ale dva až tři zásahy do hrudníku by ho měly umlčet nadobro.
TROFEJE:
135 cm - Thajsko
98 cm - Belgie
113 cm - Itálie
82,5 cm - Kanada
76,8 cm - Nový Zéland
120 cm - Irsko"

Abi vzhlédla od knihy a cítila, že se jí začíná motat hlava. Upustila bestiář na zem a odpotácela se k oknu. Otevřela ho a na obličej jí dopadly kapky deště. Zhluboka se nadechla a odstoupila od okna. Vzala do ruky zpět Bestiář a oprášila ho. Velice rychle sjela očima Planotlama na podlaze a stále spícího Williama. Když se její oči upřely zpět do Bestiáře, všimla si, že má nalistovaný úvod.


"Tento bestiář je určen k identifikaci všech stvůr, bestií nestvůr a monster. Je určen výhradně očím lovce, jemuž náleží a každý lovec si do něj zapisuje dodatečně údaje svých pozorování. Pokud nejste jedním z lovců, či jeho pomocník, neměli byste se pokoušet z bestiáře nic vyčíst a Okamžitě ho vrátit lovci, který je podepsán na přední straně bestiáře. Jsi li obyčejný smrtelník, zapřísahám tě, nemáš podstatná oprávnění a síly k boji s monstry, která jsou uvedena v této knize."Abi se už chtěla podívat na titulní stranu v naději, že snad zjistí pravou totožnost Williama, když v tom jí někdo bestiář vytrhl z ruky. Byl to William. Ani si nevšimla, že je vzhůru. "Nečetlas snad, co je napsáno v úvodu?!" obořil se na ní a schoval bestiář zpět pod kabát. "Mohl jsem si myslet, že budeš slídit." Procedil mezi zuby. "Ale já…" chtěla říct Abi ale on ji umlčel. "Co všechno sis přečetla?" zeptal se William, nyní již klidnějším hlasem. Abi chvíli přemýšlela, zda by to měla říct, nebo ne. Po chvíli váhání se začala nadechovat a připravovat k řeči. "Nemusíš nic říkat, četlas jen, co je to Planotlam." Řekl William, zatímco si rovnal široký klobouk. Jak to mohl vědět? Abi absolutně nechápala, co se tu právě v posledních minutách stalo. Je snad tohle celé jen sen? Děje se to v její hlavě, nebo je to vážně skutečné? To byly otázky, na které musela ještě najít odpovědi. Zatím byla na začátku, ale tušila, že ten cizinec do jejího života nepřišel náhodou. "Můžu být tvoje pomocnice?" zeptala se ho. Podíval se na ní, očima skrytýma ve stínu klobouku. "Míval jsem pomocníka." Prohodil suše. "A co se s ním stalo?" zeptala se Abi, zatímco cítila, jak se jí po těle rozlévá pot a žíly jí plní napětí a adrenalin. William odvrátil zrak od ní a zahleděl se upřeně do sedadla před sebou. Trhaně se nadechl a pomalu vydechl. "Zabila ho čarodějnice." Řekl a znovu se zhluboka nadechl. "A bral bys mě?" zeptala se naléhavě opět Abi. "Jestli máš co je potřeba, tak možná i ano." Řekl Will a Abi si sedla naproti němu. "Jistěže mám, co je potřeba." Odpověděla a položila mu ruku na rameno. William se usmál. "V tom případě tě musím podrobit pár mým zkouškám, než tě naplno přijmu." Řekl, a zatímco si opět upravoval klobouk, Abi si všimla pramene jeho tmavě hnědých vlasů, který mu sklouzl do obličeje. Jakto že si těch vlasů předtím nevšimla?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Allciele Allciele | 28. října 2015 v 21:29 | Reagovat

Super druhy díl :) už aby byl další :-D

2 Ghoul Ghoul | 29. října 2015 v 11:32 | Reagovat

[1]: Jsme rád že se to někomu líbí :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama